OM1 Novinka

OM1 z italské dílny OFFICINE MATTIO je atraktivní silniční kolo za slušnou cenu. Pokud se dokážete vyrovnat s jeho jednoduchým vzhledem, budete odměněni kvalitním karbonovým rámem, odpovídajícím výkonem a příjemným jízdním požitkem.

Nové OM1 je stabilní, pohodlné a vytrvalostní silniční kolo s výtečnou geometrií, díky čemuž je zvláště vhodné pro maratonce nebo pro dlouhé letní švihy za kvalitní kávou. OM1 se tváří jako tradiční závodní kolo, jeho geometrie však klade důraz na stabilitu, uvolněnější jízdní polohu a trochu extra pohodlí navíc. Nemyslete si ale, že kolo je měkké, toto kolo je naopak velmi tuhé a rychlé.

Ukázalo se, že v OFFICINE MATTIO se snažili vytvořit závodní kolo, které může soutěžit na nejvyšší úrovni, ale také být pohodlné a stabilní pro jezdce, kteří chtějí vyrazit na epické jízdy, aniž by byli zbiti tvrdým jízdním kolem. Takže ovládání a rychlost závodního kola, ale také vytrvalost a pohodlí. Bingo.

Některá vytrvalostní kola jsou příliš soustředěna na pohodlí, což bývá na úkor rychlosti. Avšak geometrie modelu OM1 není tak svislá, jako na vytrvalostních kolech od mnoha jiných značek, nabízí spoustu stability a pohodlí, ale jeho celkový charakter je dostatečně ostrý pro ty, kteří potřebují rychlost. Pokud by byla vaše jízdní pozice příliš vzpřímená, přenášeli byste velkou váhu přes spodní část zad, a přenos energie a manipulace by tak byly ohroženy.

Tuhost rámové sady a nízká hmotnost kompletu znamenají, že je to sakra horolezec. V případě klasických brzd se i na dostupnějších komponentech dostanete pod váhový limit UCI. Útoky na místní kopce se pro Vás stanou radostí, a dokonce je začnete jezdit, abyste pokořili několik osobních "KOMů".

Rám je připravený pro elektronické i mechanické řazení. Je vyroben z převážně uhlíkových vláken T700 a T800, i když nám OFFICINE MATTIO z důvodu výrobního tajemství neříká, jaké jsou poměry zastoupených druhů vláken.

Jak je dnes obvyklé, pro větší bezpečnost a čistší vzhled se používá přední a zadní kolo s pevnou osou a kotoučovými brzdami. Možnost je též kolo objednat v klasické verzi brzd s uchycením na rychloupínáky.

Osazení kola, jak je známo u OFFICINE MATTIO, je individuální záležitostí. Nicméně jsme pro názornost vypíchli pár cen - kolo osazené zapleteným setem Fulcrum 5 Disc, doplňky Deda Elementi, Ultegra R8020 za 99.000,-Kč. Fulcrum 3 Disc a Sram Force AXS za 139.000,-Kč nebo Campagnolo Record s koly Bora One 35 za 189.000,-Kč. Největší předností OFFICINE MATTIO je však konfigurátor designu s možností volby vlastní barevné varianty a případného umístění jména či loga přímo na rám jízdního kola.

Stále je aktuální nabídka testovacích kol OM1 VISTA osazených Campagnolo Super Record 12sp EPS a Bora One 35 za úžasných 179.000,-Kč.

Nabídku najdete na níže uvedených stránkách dovozce.